Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, posyłając ją do językowego przedszkola, gdzie przez zabawę dziecko nauczy się swobodnie władać językiem obcym.
Wybierając przedszkole staraj się dostosować placówkę do potrzeb i możliwości Twojego dziecka. Pamiętaj, że maluchy w wieku 3-6 lat są najbardziej otwarte na poznawanie nowych umiejętności i pogłębianie wiedzy. Warto to wykorzystać zapisując dziecko do językowego przedszkola, gdzie już od najmłodszych lat będzie szkoliło umiejętność władania językami. Wybierając placówkę, zwróć jednak uwagę na techniki wykorzystywane przez pracujących tam specjalistów. Metod nauczania języka obcego jest wiele, aby jednak zainteresować dziecko i nie obciążać młodego organizmu natłokiem wiedzy, czy zbyt trudnymi technikami, dobrze jest wybrać metodę charakteryzującą się lekką formą. Przykładem takiego sposobu jest między innymi nauka metodą Krebsa.

Wybór językowego przedszkola powinien być podyktowany nie tylko pozytywnymi opiniami, ale i metodami nauczania. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja pociecha w sposób łatwy i przyjemny przyswajała wiedzę z zakresu języka obcego i nauczyła się swobodnej komunikacji, warto postawić na placówkę, w której króluje nauka metodą Krebsa. Technika ta oparta jest na słuchaniu nagrań w języku obcym, które następnie są tłumaczone, aby dziecko zrozumiało przesłanie nagrania. Kolejnym krokiem jest powtarzanie nagrań, co skutkuje tym, że dziecko zapamiętuje konkretne słowa i wyłapuje ich kontekst. Tego typu nauka nie jest zbyt obciążająca dla młodego człowieka, dzięki czemu dziecko nie zniechęca się. W naturalnym procesie słuchania i zapamiętywania poszczególnych słów maluch zwiększa swobodę językową, co w przyszłości zaowocuje szybszym zgłębianiem wiedzy językowej.
Językowe przedszkole wykorzystujące wspomnianą metodę Krebsa to najlepsza opcja na początek nauki języka obcego. Jeśli w Twojej okolicy nie ma placówki bazującej na tego typu technice, postaw na dodatkowy kurs, którego koszt waha się w granicach 100-150 zł za pakiet 30-40 lekcji.

Artykuł dzięki:

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...