Nauka metodą Krebsa - na czym polega?

Biegłe posługiwanie się językiem angielskim to w obecnych czasach norma, często i konieczność, zwłaszcza na rynku pracy. Dlatego coraz częściej rodzice zapewniają możliwość nauki dzieciom już w okresie przedszkolnym. Aby jednak wiedza była z łatwością przyswajana przez pociechy, niezbędne jest dostosowanie odpowiedniej formy nauczania. Jaka metoda sprawdza się najlepiej?

Kolorowe kredki do rysowania
Nauka metodą Krebsa jest jedną z najbardziej popularnych form przyswajania języka obcego dedykowanych dzieciom. Dlaczego akurat ten rodzaj nauki języka jest polecany najmłodszym? Fenomen tkwi w prostocie. Nauka metodą Krebsa to bowiem nic innego, jak słuchanie i powtarzanie. Kwintesencją sposobu wymyślonego przez Emila Krebsa jest odsłuchiwanie nagrań obcojęzycznych i powtarzanie początkowo pojedynczych słów, a z czasem konkretnych wyrażeń i ostatecznie konkretnych partii tekstu. Celem tej prostej metody jest kodowanie zwrotów językowych w pamięci, co skutkuje naturalnym poszerzaniem języka i wypracowywaniem swobody w mówieniu i rozumieniu.Nauka metodą Krebsa - dla kogo?
Ta forma nauki języka obcego dedykowana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jednak to głównie u najmłodszych się sprawdza, przynosząc efekty szybciej, niż w przypadku osób starszych. Wynika to z faktu, iż dzieci właśnie w ten sposób nabywają umiejętności mówienia. Aby zatem nauka metodą Krebsa była efektywna, najlepiej zacząć ją jak najwcześniej. Stąd stale rosnąca popularność przedszkoli językowych, w których forma nauczania uwzględnia tę metodę.
Nauka powinna być dla dziecka czymś naturalnym - tylko wtedy będzie skuteczną drogą do rozwoju młodego człowieka. Wymieniona metoda jest prosta i nie wymaga od dziecka większego wysiłku, czy wykonywania serii nudnych i męczących zadań. Jeśli zatem chcesz zapewnić maluchowi rozwój językowy, poszukaj w swojej okolicy przedszkola lub szkoły językowej bazującej na tej technice.
Artykuł dzięki: Trener personalny metamorfozy

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...