Nauka metodą Krebsa – jak wybrać?

Znajomość i swobodne posługiwanie się językami obcymi jest szalenie ważne już na etapie szkolnym, dlatego młodzi rodzice stają przed dylematem,kiedy rozpocząć naukę języka u swojej pociechy. Rozpoczęcie edukacji językowej w odpowiednim wieku to jednak zaledwie połowa sukcesu. Równie istotny jest bowiem dobór formy nauczania.
Chcąc zachęcić dziecko do nauki języka obcego, rodzice muszą pamiętać o tym, że maluch musi wykazywać zainteresowanie. W przeciwnym wypadku nawet najlepsza metoda, czy elitarne językowe przedszkole nie będą skuteczne. Jedną z polecanych metod nauki języka - zarówno angielskiego, niemieckiego, jak i mniej popularnego, jest nauka metodą Krebsa. Popularność tej techniki wynika z jej prostoty i łatwości przyswajania przez najmłodszych. W technice Krebsa nie jest istotny język, na którego naukę zdecyduje się uczeń. Ważna jest forma, która wydaje się niepozorna, a mimo to skuteczna. Nauka metodą Krebsa polega na systematycznym odsłuchiwaniu nagrań w języku obcym. Jak to przekłada się na zgłębianie wiedzy i kształtowanie umiejętności? Działa to na zasadzie zbliżonej do nauki mówienia u dzieci. Pociechy najpierw słuchają tego, co rodzice, czy osoby z otoczenia do nich mówią, stopniowo kodując konkretne słowa, czy wyrażenia, a następnie, przez skojarzenia, same świadomie ich używają. Podobnie jest z przyswajaniem języka obcego z wykorzystaniem wymienionej wyżej metody.

Mówi się, że dziecko powinno mieć kontakt z językiem obcym już od pierwszych miesięcy życia. Oczywiście ma to swoje pokrycie w rzeczywistości, jednak rodzice powinni pamiętać o zachowaniu zdrowego balansu i nie obciążaniu umysłu dziecka. Jeśli jednak pociecha wykazuje zainteresowanie poznawaniem nowych rzeczy, uwielbia słuchać i powtarzać, nauka metodą Krebsa jest odpowiednim wyborem, z którego można skorzystać już od 3 roku życia. Przedział wiekowy 3-6 to najlepszy czas na poszerzanie horyzontów, wiedzy i umiejętności młodego człowieka, gdyż jego mózg umie już w pełni przyswajać wiedzę, a dodatkowo to właśnie w tym wieku zaczyna się kształtować kreatywność.
Wybierając językowe przedszkole, warto zdecydować się na placówkę, która oferuje naukę metodą Krebsa. Dzięki temu, że technika nie jest skomplikowana, oswajanie się z językiem obcym będzie dla dziecka prostsze i bardziej naturalne, niż ma to miejsce w przypadku innych metod edukacyjnych.

Artykuł dzięki: serwis dźwigów

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...