Nauka metodą Krebsa - czy warto?

Dzieci w wieku przedszkolnym mają ogromny potencjał, który warto wykorzystać, ucząc pociechy nowych rzeczy, w tym języków obcych. Jaką metodę wybrać, aby maluch nie zniechęcił się do nauki?
Jedną z polecanych technik nauki języka obcego dla dzieci jest nauka metodą Krebsa polegająca na odsłuchiwaniu nagrań i stopniowym kodowaniu konkretnych słów i wyrażeń. Tak prostaSzkoła jazdy Łódź forma jest wyjątkowo naturalna dla dzieci, które również przez słuchanie uczyły się mowy w ojczystym języku. Zwolennicy tejże metody potwierdzają, że pierwsze efekty nauki można odnotować już po 10 dniach regularnego praktykowania. Wystarczy zaledwie 30 minut dziennie, aby mózg dziecka zaczął chłonąć wiedzę językową, stopniowo przekładając się na umiejętności komunikacyjne w języku obcym.
Jako młodzi rodzice zastanawiacie się, kiedy warto rozpocząć edukację językową dziecka i na jakie koszty powinniście się nastawić? Start nauki języka obcego powinien być podyktowany gotowością dziecka - jeśli pociecha wykazuje zainteresowanie, warto rozpocząć konkretne działania, w przeciwnym wypadku ani nauka metodą Krebsa, ani żadna inna technika nie przyniosą upragnionych rezultatów. A jak wygląda kwestia kosztów? To również uzależnione jest od formy nauczania - językowe przedszkola to z pewnością większy koszt, jednak i więcej wariantów edukacyjnych, z kolei dodatkowe kursy mogą być świetną opcją dla rodziców, którzy nie są przekonani, czy ich dziecko wykaże zainteresowanie taką formą edukacji. W przypadku kursów kwoty wahają się od 130 zł wzwyż. Pakiet początkowy obejmuje 30-40 lekcji po 30 minut każda. Jest to pakiet nagrań obcojęzycznych, które dziecko odsłuchuje, przyswajając nowe zwroty. Wiele szkół językowych oferuje możliwość odbycia darmowej lekcji próbnej, co stanowi świetne rozwiązanie.

Nauka metodą Krebsa okazuje się wyjątkowo skutecznaopakowania szklane w przypadku dzieci. Jeśli zatem, jako rodzic, chcesz pomóc dziecku kształtować jego umiejętności językowe, poszukaj dedykowanych kursów lub językowego przedszkola oferującego nauczanie w oparciu o tę technikę.

Artykuł dzięki: Podnośniki KLT

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...