Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. Wynika to z wyjątkowo chłonnych mózgów i rozwoju kreatywności, który ma miejsce od 3 roku życia.

Kolorowe kredki w przedszkolu językowym

Czyobuwie ochronne to odpowiedni wiek, aby zacząć edukację również języków obcych?
Jaki wiek jest najlepszy na naukę języka obcego? Zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że już do 6 miesięcznego dziecka warto mówić w języku obcym. Mówienie do malucha, również w obcym języku rzecz jasna poszerza jego zasób słów, ułatwiając naukę mówienia i posługiwania się językiem w przyszłości. Nie należy jednak dziecka do niczego zmuszać. Predyspozycje językowe są indywidualną kwestią, podobnie, jak wiek, w jakim maluch jest gotowy i chętny na przyswajanie wiedzy. U niektórych dzieci zainteresowanie i wzmożona “chłonność' językowa może uaktywnić się w wieku 3 lat, u innych w wieku 5, czy 7. Najlepszą i najskuteczniejszą metodą jest zatem obserwacja pociechy i metoda prób i błędów.
Językowe przedszkole to opcja, z której coraz częściej korzystają młodzi rodzice, posyłający dziecko do pierwszej placówki wychowawczo-edukacyjnej. Jest to wynikiem tego, że właśnie w tym okresie dziecko uczy się najszybciej języka obcego. Decydując się na skorzystanie z oferty placówki językowej, należy zwrócić uwagę na metody nauczania. Najlepszą opcją dla dzieci w wieku 3-6 będzie nauka metodą Krebsa, która polega na słuchaniu językowych nagrań i powtarzaniu zapamiętywanych z czasem słów. Ta technika nie zmusza dziecko to zbyt wielkiego wysiłku, jest czymś naturalnym, w związku z czym przynosi szybkie rezultaty. Dodatkowym atutem jest fakt, że można zaznajamiać się z językiem w praktycznie każdej sytuacji - nie tylko w trakcie zajęć w przedszkolu, ale i podczas jazdy samochodem, czy zabawy.

Nauka języka obcego we wczesnym dzieciństwie bez wątpienia zaprocentuje wfotografia noworodkowa kraków przyszłości, ułatwiając też dziecku dalszą edukację. Jeśli zatem jako rodzic zastanawiasz się, czy posyłać dziecko do językowego przedszkola, warto podjąć taką próbę - być może dzięki temu odkryjesz u swojej pociechy umiejętności językowe.
Artykuł dzięki:

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...