Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko zadba o adaptację dziecka w nowym środowisku i kontakty z rówieśnikami, ale i edukację malucha. Czy językowe przedszkola są dobrym rozwiązaniem? Jaką placówkę wybrać, aby edukacja była dla dziecka przyjemnością?
Językowe przedszkole to coraz częściej wybierana opcja przez młodych rodziców, którzy chcą od samego początku zagwarantować dziecku to, co najlepsze. Znajomość języków obcych jest w obecnych czasach szalenie ważna, dlatego posłanie dziecka do placówki językowej może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli maluch wykazuje zainteresowanie podczas poznawania nowych rzeczy. Niewątpliwą zaletą tego typu placówek jest fakt, że osoby prowadzące tam zajęcia pracują w oparciu o metody dostosowane do możliwości i potrzeb najmłodszych. Stale rosnącą popularnością cieszą się językowe przedszkola, w których króluje nauka metodą Krebsa. Jak wybrać językowe przedszkole?

Dziecko rysuje na kartce
Wybór językowego przedszkola to nie lada wyzwanie. Jak dopasować placówkę do możliwości i potrzeb dziecka? Warto zapoznać się z opiniami innych rodziców oraz dokładnie sprawdzić ofertę danej placówki. Coraz częściej przedszkola organizują tzw. dni otwarte, dzięki którym zarówno rodzic, jak i dziecko mogą zapoznać się z tym, jak wygląda zarówno sama siedziba, jak i przygotowana przez placówkę oferta edukacji. Jeśli poszukujecie możliwości nauki języka obcego dla swojej pociechy, warto postawić na językowe przedszkole, które bazuje na nauce metodą Krebsa. Technika opierająca się na słuchaniu obcojęzycznych nagrań i powtarzaniu zapamiętywanych stopniowo słów nie jest zbyt męcząca dla dziecka, a równocześnie jest wyjątkowo skuteczna. Wszystko ze względu na to, że taka forma nauki jest dla małych dzieci naturalna - dokładnie w ten sam sposób bowiem niedawno uczyły się posługiwać językiem ojczystym.
Wybór przedszkola ma istotny wpływ na rozwój dziecka na wielu polach. Decydując się na posłanie dziecka do przedszkola językowego, upewnijcie się, że wykorzystywane tam metody są w pełni dostosowane do wieku i możliwości Twojej pociechy.

Artykuł dzięki:

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...