Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko na rozwój relacji z rówieśnikami, ale naukę nowych rzeczy, w tym również poznawanie języka obcego.

Językowe przedszkola cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród młodych rodziców, którzy chcą zadbać o dobry start swoich dzieci. Czy to dobry pomysł, aby kilkuletnie dzieci posyłać do placówki, w której praktykowana jest nauka języka obcego? Oczywiście! Wszystko ze względu na to, że okres 3-6 lat to najlepszy czas na rozpoczęcie nauki języka. Mózg dzieci w tym wieku jest wyjątkowo podatny na naukę i wypracowywanie nowych umiejętności, dodatkowo to właśnie w tym czasie rozwija się dziecięca kreatywność. Posłanie dziecka do językowego przedszkola umożliwi nie tylko poznanie podstawowych zwrotów, ale i wypracuje w dziecku umiejętność swobodnego władania językiem w przyszłości. Wybierając placówkę, warto postawić na miejsce, w którym stosowane są techniki dedykowane dzieciom, np. nauka metodą Krebsa, polegająca na puszczaniu dzieciom nagrań w danym języku, tłumaczeniu ich, a następnie powtarzaniu w celu zapamiętania konkretnych słów i zwrotów. Ta metoda pozwala nie tylko na poznanie i zapamiętanie poszczególnych słów, ale i wypracowanie umiejętności wyłapywania kontekstu oraz zwiększenia swobody w komunikacji.
Nauka metodą Krebsa jest wyjątkowo funkcjonalna, gdyż może odbywać się w dowolnym miejscu, nie tylko podczas zajęć w przedszkolu językowym. Nagrania można swobodnie puszczać dziecku podczas podróży samochodem, czy zabawy. Obycie z językiem sprawi, że dla dziecka język obcy stanie się czymś naturalnym, co przełoży się na szybsze przyswajanie nowych zwrotów. Nauka metodą Krebsa jest polecana szczególnie w sytuacji, gdy chcemy swobodnie władać językiem na poziomie komunikacyjnym. W przypadku chęci nauki gramatyki, technika ta może okazać się nieskuteczna. Jednak chcąc zachęcić kilkuletniego malucha do poznania języka obcego, ten sposób wydaje się najlepszy.

Osoby specjalizujące się w technice Krebsa potwierdzają, że to skuteczny i szybki sposób na naukę języka. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilkunastu dniach, przy uwzględnieniu odsłuchiwania nagrań przez minimum 30 minut dziennie. Warto pamiętać, że nauka metodą Krebsa nie musi odbywać się wyłącznie w przedszkolu, czy podczas kursu językowego dla najmłodszych, ale i podczas zabawy, czy spędzania wolnego czasu, chociażby w trakcie oglądania bajek obcojęzycznych.
Artykuł dzięki:

Najnowsze informacje

Nauka języków a translator

Językowe przedszkole - czy to dobry pomysł?

Przedszkole to szalenie ważny etap w życiu każdego dziecka. To dobry czas nie tylko ...
Dziewczynka uczy się obcego języka

Językowe przedszkole - zadbaj o dobry start dziecka

Jesteś rodzicem kilkulatka i stajesz przed wyborem placówki przedszkolnej? Zadbaj o dobry start pociechy, ...
Nauka języka angielskiego

Językowe przedszkole - zalety

Wasze dziecko jest już w wieku przedszkolnym? Pora wybrać odpowiednią placówkę, która nie tylko ...
Plac zabaw w przedszkolu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Nauka języka obcego jest szalenie ważna, dlatego warto ją zapoczątkować już na etapie wczesnego ...
Dziewczynka zachęca do nauki języków obcych

Najlepszy sposób na naukę języka – metoda Krebsa

Metod nauki języka obcego jest wiele. Jak wybrać tę najlepszą, zwłaszcza gdy chodzi o ...
Dzieci bawią się na placu zabaw

Nauka języka obcego - kiedy zacząć edukację?

Dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo podatne na naukę nowych rzeczy i zgłębianie wiedzy. ...