nauka jezyka polskiego jako obcego materialy

Written by: olsaab-pl


About : This author may not interusted to share anything with others

3 lata ago | Date : 11 stycznia 2016 | Category : Jezyk angielski | Comment : Leave a reply |
nauka jezyka polskiego jako obcego materialy

Czym jest wielkoformatowy skaner

Duża skaner formatu jest specjalny skaner, który, jak sama nazwa wskazuje, służy do digitalizacji dużych obrazów skalę. Zazwyczaj takie skanery są arkuszowych lub roll-fed. Zdarza się, że są to bardzo duże Skanery płaskie.

Średnia powierzchnia pokrycia dla takiego skanera jest 34×36 cali. Jest to około 3 stopy o 3 stopami. Skanery, a tym samym może być całkiem duże rozmiary, zajmując znaczną pomieszczenia. Na szczęście, większość takich skanerów pochodzą z własnym stoisku z kół, a tym samym może być przesuwany o łatwo.

nauka jezyka polskiego jako obcego materialy

Wielkoformatowe skanery oparte są zwykle świetlny, pracuje na tej samej zasadzie, co przeciętny skanera płaskiego biurowych. Światło odbite od obrazów jest konwertowany na dane cyfrowe, które mogą być przechowywane i manipulowane na komputerze.

Jak można się domyślić, takie skanery, ze względu na ich wielkość i specjalistycznego stosowania, są dość drogie. Nie znajdziesz takich maszyn w typowym biurze, chyba że zdarzy ci się pracować w firmie architektonicznej lub projekt, który wymaga digitalizacji dużych arkuszach. Takie skanery można znaleźć również w biurach dużych gazet, gdzie są one stosowane do digitalizacji starych archiwalnych egzemplarzy.

nauka jezyka polskiego jako obcego materialy

Innym powszechnym zastosowaniem dużych skanerów wielkoformatowych jest w konserwacji zabytków archeologicznych i kulturowych. Stare manuskrypty, mapy, nawet rodzime wzory tekstylne są zdigitalizowane przez takie skanery. Jako takie, te skanery były niezwykle cenne w ochronie dziedzictwa miejscu.

Mikrofilmu, które mogły zostać użyte w swoich prac badawczych w szkole średniej lub student został prawdopodobnie zdigitalizowane za pomocą dużej skaner formatu. Pozwala to gazety i agencje rządowe do prowadzenia ewidencji starych, ważnych danych, bez konieczności martwienia się o utrzymanie fizyczne przedmioty bezpieczne od ognia, zalania lub rozkładu.

Skanery duże, a tym samym ma wiele zastosowań w różnych środowiskach. Są one kosztowne ze względu na ich wielkość, ale jest ich bardzo rozmiar sprawia, że ??im takich przydatnych urządzeń.

Wpis zawdzięczamy nasza strona www
Artykuł napisany przez: nasza strona www


↑ Top